وقتی عرش خدا می لرزد

یکی از آفات زندگی اجتماعی و نظام خانواده مشکل طلاق است. این امر بریدن پیوند مقدسی است که همراه با هزاران امید و آرزو شکل گرفته است و نشان از بی توجهی در انتخاب یا سقوط اخلاقی یکی از طرفین اصلی زندگی خانوادگی و گاه بروز مرگ ارزش‌ها در کانون خانواده است.

در مورد طلاق همان‌طورکه در قرآن و کتاب‌ها و خود قانونگذار نیز به آن اشاره شده، بنا به دلایل و مستندات قانونی ازجمله: عدم انفاق، ترک انفاق، سوءمعاشرت، غایب و مفقودالاثر بودن شوهر، امراض مسریه صعب‌العلاج و… اگر غیرقابل تحمّل برای زوجین باشد می‌توانند از یکدیگر جدا شوند.

یکی از آثار طلاق در جامعه که آن را امری عادی تلقی گردیده و در نتیجه قبح و زشتی آن کاسته می شود، ماحصل این نوع تفکر باعث افزایش میزان طلاق در جامعه می گردد.

طلاق، پایان مشکلات زندگی زناشویی نیست، بلکه آغاز مشکلات است، آغاز بی‌پناهی و افسردگی، بی‌سامانی و اندوه و خصوصا فرزندانی که حاصل و ثمره ازدواج ناموفقند. فرزندان در این میان، بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند در این صورت آثار ویرانگر طلاق شدیدتر و مصیبت بارتر است.تا جایی که برای زوجین به‌ویژه برای زن، شانس دست یافتن به زندگی مجدد و ازدواج ایده‌آل پایین می‌آید. در این صورت طلاق آغاز و شروعی برای تنهایی، افسردگی و سرخوردگی اجتماعی است. زوج ناسازگار پیش از آنکه به طلاق و جدایی بیندیشند، باید به زندگی پس از طلاق و نتایج آن فکر کنند و آمادگی روبه‌رو شدن با سال‌های حرمان و دشواری را داشته باشند.

هر شهر – هر دادگاه – هر زمان

موسسه حقوقی حقیقت خواه دادآفرین

تلفن: ۶۶۹۵۰۴۳۱ – ۰۹۱۹۵۰۳۴۳۸۸

  نظرات